Nasz gabinet posiada nowoczesne urządzenia, które pozwalają uzyskać i zachować twój zdrowy uśmiech. Zapraszamy do nowocześnie wyposażonego i klimatyzowanego gabinetu.


obrazek

Gabinet składa się z jednego stanowiska wyposażonego w unit Dentana Exima MAX, który przystosowany jest do leczenia w pozycji leżącej - w myśl zasad ergonomii. Gabinet spełnia warunki aby przyjmować pacjentów niepełnosprawnych. Przy unicie jest montowany monitor LCD pozwalający śledzić proces leczenia przekazywany z kamery wewnątrzustnej.

obrazek


Nasz gabinet wyposażony jest w urządzenie rentgenowskie najnowszej generacji firmy KODAK, w pełni bezpieczne, posiada obniżoną dawkę promieniowania. Wszystkie zdjęcia wykonywane są na miejscu. RVG - przy minimalnej dawce promieniowania można uzyskać obraz zęba na monitorze. Dzięki obróbce komputerowej na uzyskanym obrazie można uwidocznić liczne szczegóły niewidoczne na standardowej kliszy RTG.


obrazek

Przy standardowym przeglądzie jamy ustnej używamy kamery wewnątrzustnej, która umożliwia nam przyjrzenie się zębom w powiększeniu a pacjentowi zobaczenia własnych zębów na ekranie monitora.

Leczenie kanałowe pozwala zachować korzenie zębów na długie lata a często do końca życia. Prawidłowo przeleczone korzenie nawet bardzo zniszczonych zębów można wykorzystać do odbudowy protetycznej (korony, mosty). Nasz gabinet jest wyposażony w nowoczesne urządzenia, które pozwalają naszym lekarzom profesjonalnie wykonać leczenie kanałowe na najwyższym poziomie.


obrazek

Leczenie kanałowe (endodontyczne) w oparciu o współczesne zasady z wykorzystaniem najnowszych technik pozwalające pod kontrolą lupy na najdokładniejsze opracowanie kanałów korzeniowych.


Mikroskop stomatologiczny Leica

Mikroskop z technologią LED jest pierwszym w swej klasie instrumentem zaprojektowanym z myślą o mikrochirurgii dentystycznej. Model ten łączy w sobie doskonale znaną i cenioną optykę firmy Leica z nowatorskimi rozwiązaniami takimi jak oświetlenie LED oraz obraz high-definition..


obrazek

obrazek

X Smart, Dentsply Maillefer Najnowszej generacji mikromotor endodontyczny z kątnicą redukującą 16:1, wyposażony w zaawansowane funkcje ułatwiające pracę lekarzowi do mechanicznego opracowania kanałów oraz ich optymalnego wypełnienia.


obrazek

Endometr firmy VDW - pozwala na elektroniczny pomiar długości kanałów oraz na ich mechaniczne poszerzenie.


Leczenie kanałowe pozwala zachować korzenie zębów na długie lata a często do końca życia. Prawidłowo przeleczone korzenie nawet bardzo zniszczonych zębów można wykorzystać do odbudowy protetycznej (korony, mosty). Nasz gabinet jest wyposażony w nowoczesne urządzenia, które pozwalają naszym lekarzom profesjonalnie wykonać leczenie kanałowe na najwyższym poziomie.


obrazek

(Skaler)


obrazek

Piaskarka - jest to urządzenie najlepiej oczyszczające wszelkie naloty i kamień nazębny, szczególnie przebarwienia po papierosach, kawie i herbacie, których nie można usunąć zwykłym szczotkowaniem. Jest to metoda która dokładnie oczyszcza zęby bez uszkadzania szkliwa i bez urażania tkanki miękkiej.


obrazek

Endopilot Comfort Plus:
Mikrosilnik z endometrem
Pistolet do gutaperki
Plugger

EndoSystem jest zaprojektowany wyłącznie do:
- mechanicznego oczyszczania kanału przy użyciu obrotowego pilnika NiTi, funkcja ta może być używana w połączeniu z endometrem
- wypełniania kanału płynną guttaperchą na ciepło
-chemiczne usuwanie próchnicy przy użyciu Carisolv®
-profilaktycznego czyszczenia I polerowania zębów


DIODOWY LASER TERAPEUTYCZNY

DORIS MICRO - CTL 1106M - 660nm - 50mW

Do fotobioaktywacji skracającej czas leczenia z tygodni do dni. Brak powikłań, wyraźny bezpośredni efekt kliniczny oraz prostota i dostępność metodyki pozwalają stosować promieniowanie z zakresu długości fal czerwonej i podczerwonej w leczeniu różnorakich schorzeń w stomatologii.


obrazek

Przykładowe zastosowania:

1. Laseroterapia bólu i zespołów bólowych

Po obnażeniu miazgi, po leczeniu kanałowym, po wstawieniu implantów, po wstawieniu korony, po wypełnieniu zęba, przy wyrzynaniu się zębów, w przebiegu próchnicy, w stanach zapalnych


2. Laseroterapia nadwrażliwości

Poiniekcyjnej, po plastyce dziąseł, po wstawieniu korony, po wstawieniu mostu, po wypełnieniu korony, po wypełnieniu zęba, szyjek zębów, podczas wstawiania korony, w przebiegu próchnicy, zębiny.


3. Laseroterapia owrzodzeń

Jamy ustnej (powstałe na skutek nadmiernego szczotkowania), podniebienia (powstałe na skutek nieprawidłowej iniekcji), wargowego, owrzodzenia żuchwy (powstałego na skutek odleżyn).


4. Laseroterapia ran, odleżyn i oparzeń

Dziąsła, języka, rany oparzeniowej wargi, poekstrakcyjnej, po amputacji szczytu korzenia zęba, po drenażu ropnia kieszonki dziąsła, po drenażu ropnia podjęzykowego, po drenażu ropnia podniebienia, po plastyce dziąsła, po zabiegach chirurgicznych około zębowych, odleżyny protetycznej.


5. Laseroterapia stanów zapalnych

Brodawki międzyzębowej, dziąseł, gruczołu ślinowego, jamy ustnej, aftowe zapalenie jamy ustnej, języka, kątów ust, nerwu trójdzielnego, miazgi, zapalenia okołokoronowego, z ropotokiem, opryszczki wargowej, opryszczkowego zapalenie dziąseł, zapalenia ozębnej, przyzębia, stawów skroniowo - żuchwowych, tkanki około zębowej, tkanki wokół implantu, tkanki wokół korony zęba, tkanki wokół zębów mądrości, zatoki szczękowej (ostre lub przewlekłe), zębiny, zębodołu, stawu skroniowo-żuchwowego.


6. Laseroterapia złamań i zwichnięć

Złamania kości zębodołu, złamania wyrostka zębodołowego, zwichnięcia krążka stawowego, zwichnięcie stawu skroniowo - żuchwowego.


7. Inne

Gościec pierwotnie przewlekły stawu skroniowo-żuchwowego, krwiak poinfekcyjny, obrzęki, parodontoza, patologiczne połączenie ustno - zatokowe, próchnica (wspomaganie leczenia), przypadkowe obnażenie miazgi, szczękościsk, zespół Costena.


SleeperOne s4

To mikroprocesorowe urządzenie do podawania anestetyku. Daje możliwość stosowania wszelkich technik znieczuleń w stomatologii: m.in. śródwięzadłowe, dopodniebienne, śródkostne - doprzegrodowe (typu C.I.A.) czy też tradycyjne nasiękowe czy przewodowe.


obrazek

Podawanie znieczulenia w Sleeperone jest bezbolesne dla pacjenta! Sleeperone podaje płyn znieczulający bardzo wolno - pod kontrolą mikroprocesora. Sleeperone zapewnia unikalny komfort pacjentom. Jest polecany do wykonywania znieczuleń u dzieci oraz osób wrażliwych na ból. Pozwala na eliminację stresu związanego z wizytą u stomatologa.


Lampa do wybielania zębów C-Bright

Lampa do wybielania zębów C-Bright

Dziś biały uśmiech, tak samo jak „wyprostowane" zmarszczki można mieć w 30-60 minut - tyle średnio trwa przeprowadzenie zabiegu wybielania w gabinecie stomatologicznym.


© Copyright 2012 - Krzysztof Matyaszek   |   Panel Administracyjny