SPRZĘT

SleeperOne s4

To mikroprocesorowe urządzenie do podawania anestetyku. Daje możliwość stosowania wszelkich technik znieczuleń w stomatologii: m.in. śródwięzadłowe, dopodniebienne, śródkostne – doprzegrodowe (typu C.I.A.) czy też tradycyjne nasiękowe czy przewodowe.

 

 

 

 

 

 

Lampa do wybielania zębów C-Bright

Dziś biały uśmiech, tak samo jak „wyprostowane” zmarszczki można mieć w 30-60 minut – tyle średnio trwa przeprowadzenie zabiegu wybielania w gabinecie stomatologicznym.

 

 

 

 

DIODOWY LASER TERAPEUTYCZNY

DORIS MICRO – CTL 1106M – 660nm – 50mW

Do fotobioaktywacji skracającej czas leczenia z tygodni do dni. Brak powikłań, wyraźny bezpośredni efekt kliniczny oraz prostota i dostępność metodyki pozwalają stosować promieniowanie z zakresu długości fal czerwonej i podczerwonej w leczeniu różnorakich schorzeń w stomatologii.

Endopilot Comfort Plus:
Mikrosilnik z endometrem
Pistolet do gutaperki
Plugger

EndoSystem jest zaprojektowany wyłącznie do:
– mechanicznego oczyszczania kanału przy użyciu obrotowego pilnika NiTi, funkcja ta może być używana w połączeniu z endometrem
– wypełniania kanału płynną guttaperchą na ciepło

Mikroskop stomatologiczny Leica

Mikroskop z technologią LED jest pierwszym w swej klasie instrumentem zaprojektowanym z myślą o mikrochirurgii dentystycznej. Model ten łączy w sobie doskonale znaną i cenioną optykę firmy Leica z nowatorskimi rozwiązaniami takimi jak oświetlenie LED oraz obraz high-definition.

Nasz gabinet wyposażony jest w urządzenie rentgenowskie najnowszej generacji firmy KODAK, w pełni bezpieczne, posiada obniżoną dawkę promieniowania. Wszystkie zdjęcia wykonywane są na miejscu. RVG – przy minimalnej dawce promieniowania można uzyskać obraz zęba na monitorze. Dzięki obróbce komputerowej na uzyskanym obrazie można uwidocznić liczne szczegóły niewidoczne na standardowej kliszy RTG.

Laser stomatologiczny FONA

Urządzenia laserowe stwarzają nowe możliwości dla praktyki stomatologicznej. Dzięki wykorzystaniu zaledwie jednego urządzenia, FONALaser, można przeprowadzać szereg zabiegów w zakresie chirurgii tkanek miękkich, periodontologii, endodoncji, eliminacji drobnoustrojów, leczenia bólu i wybielania. Leczenie laserowe jest przede wszystkim mniej bolesne, zdrowienie pacjenta przebiega szybciej, a ogólne wyniki leczenia są lepsze w porównaniu z konwencjonalnymi procedurami.

KaVo OP 3D – pantomograf cyfrowy 2 D 

Zalety wykonania zdjęć pantomograficznych.

Nasz gabinet wyposażony jest w Pantomograf  KaVo OP 3D. Dzięki pantomogramowi, którego wykonanie oferujemyw naszym gabinecie, jesteśmy w stanie przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę zębów oraz kości szczęki, a następnie wdrożyć stosowne leczenie.  Badanie pantomograficzne ma duży zakres obrazowania, przy tym jest w pełni bezpieczny dla Pacjenta jako, że do jego wykonania potrzeba niewielkiej dawki promieniowania rentgenowskiego. Ponadto otrzymanie pantomogramu nie zajmuje wiele czasu i nie wywołuje dyskomfortu u badanej osoby. 

KaVo OP 3D - pantomograf cyfrowy 2D