Meditrans

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica. Próchnica to problem ludzi w każdym wieku. Zaniedbanie tego faktu może prowadzić do utraty zęba, a nawet do powstawania problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, nerek czy oczu. Przyczyną próchnicy są między innymi nieprawidłowa dieta, brak odpowiedniej higieny jamy ustnej, co w konsewkencji prowadzi do działania szkodliwych bakterii w jamie ustnej, niszczących szkliwo. Oferujemy Państwu bezbolesne leczenie zębów przy wykorzystaniu najlepszej klasy materiałów kompozytowych :IPS Empress Direct, Evetric, Filtek™ Z250, Filtek™ Bulk Fill, GC G-aenial Universal, Tetric EvoFlow, Twinky Star, ACTIVA™ BioACTIVE-RESTORATIVE™


ENDODONCJA

Leczenie to stosujemy w przypadku próchnicy powikłanej. Bardzo często jest ono jedyną szansą na uratowanie zębów, które dawniej skazane były na usunięcie. Polega ono na usunięciu z komory zęba i kanałów korzeniowych zainfekowanej lub martwej miazgi, a następnie odpowiednim oczyszczeniu kanałów i szczelnym ich wypełnieniu. Aby zapewnić najlepszą jakość leczenia kanałowego stosujemy najnowsze technologie: ręczne i maszynowe narzędzia do opracowywania kanałów korzeniowych. systemy do wypełniania kanałów. W trakcie zabiegów wykorzystujemy mikroskop, który umożliwia poprawę widoczności. Po przeprowadzeniu leczenia wykonujemy zdjęcie RVG, które pozwala nam na ocenę efektów zabiegu. Wykonujemy leczenie endodontyczne (kanałowe) z wykorzystaniem metody kondensacji bocznej oraz metodą termiczną, za pomocą tzw. ciekłej gutaperki. Taki sposób wypełnienia daje pewność szczelności kanałów po ich wypełnieniu. W praktyce stomatologicznej niestety zdarzają się przypadki złamanego narzędzia kanałowego, co jest niewątpliwie wyzwaniem dla każdego endodonty. Do niedawna w leczeniu endodontycznym usunięcie takiego narzędzia rzadko było możliwe. Od momentu pojawienia się i wykorzystywania mikroskopów stomatologicznych i odpowiednich narzędzi usunięcie złamanego narzędzia z kanału zębowego jest w pełni możliwe.


STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Leczenie zębów mlecznych.

Staramy się, aby leczenie naszych najmłodszych pacjentów przebiegało bezboleśnie, wykorzystujemy w tym celu znieczulenia komputerowe. Przed znieczuleniem stosujemy żele, dzięki czemu oszczędzamy dzieciom stresu związanego z ukłuciem. Dysponujemy wieloma rodzajami materiałów do wypełnień w zależności od wskazań i upodobań pacjentów. Oferujemy wypełnienia kolorowe – nasi mali pacjenci mogą sami zadecydować o kolorze. Dbamy o to, by nie dopuścić do przedwczesnej utraty zębów mlecznych. Robimy wszystko, aby czuły się u nas dobrze i bezpiecznie, a wizyta była dla nich zupełnie bezstresowa.

Wizyty adaptacyjne.

Podczas pierwszej wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym poprzez przyjazne podejście kształtujemy postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego. W trakcie trwania wizyty lekarz, w formie zabawy, oswaja dziecko z gabinetem wywołując pozytywne skojarzenia, co skutecznie minimalizuje stres dziecka.


CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Wykonujemy zabiegi chirurgiczne w zakresie chirurgii stomatologicznej tzn.: ekstrakcje zębów mlecznych i stałych, hemisekcje.


PROTETYKA

Każdy brakujący ząb należy uzupełnić. W zależności od braków zębowych nasi lekarze proponują różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne. Mamy możliwość uzupełnienia zarówno pojedynczego zęba, jak i całego łuku zębowego. W każdym przypadku oferujemy kilka rozwiązań, a Pacjent wraz z lekarzem wybierają najkorzystniejszą opcję. Oferujemy wszystkie nowoczesne rozwiązania, jakie dostarcza nam dzisiejsza protetyka.

  Korzystamy z innowacyjnych technologii i wykorzystujemy nowoczesne materiały takie jak:
 • Włókna szklane
 • Tlenek cyrkonu
 • Porcelanę
  Oferujemy Państwu między innymi uzupełnienia stałe:
 • Korony pełnoceramiczne
 • Korony na podbudowie stopów metali oraz złota
 • Licówki porcelanowe i kompozytowe
 • Wkłady porcelanowe inlay i onlay
 • Mosty konwencjonalne i adhezyjne
 • Wkłady koronowo-korzeniowe ze stopów metali, ceramicze i z włókien szklanych
  oraz uzupełnienia ruchome:
 • Szkieletowe
 • Acetalowe
 • Nylonowe
 • Akrylowe
 • Natychmiastowe
 • Overdenture
 • Osiadające
 • Mikroprotezy

PROFILAKTYKA

Odpowiednia profilaktyka pozwala osiągnąć wymierne efekty w postaci zdrowego uzębienia. Higiena jamy ustnej oraz dieta nie są niezbędne ale nie wystarczające, dla zdrowych zębów i dziąseł. Konieczne są także regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas wizyty profilaktycznej za pomocą skalera (emitującego ultradźwięki ) usuwamy kamień nazębny. Kolejnym krokiem, aby dokładnie oczyścić zęby, jest zabieg piaskowania i polerowania, co pozwala zębom nadać ich naturalny kolor oraz gładkość. Wczesne fazy próchnicy jesteśmy w stanie leczyć za pomocą zabiegów remineralizacji szkliwa, fluoryzacji oraz lakowania.


STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Piękny uśmiech i estetyczne uzębienie to jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku. Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i poczucie własnej wartości. Dzięki poprawie wyglądu czujemy się młodsi, stajemy się szczęśliwi i pewni siebie.

  Świadczymy takie usługi jak:
 • Wybielanie zębów w gabinecie – dzięki zastosowaniu lamp wybielających jesteśmy w stanie wybielić zęby o kilka odcieniw trakcie jednej wizyty. Stosowane przez nas lampy oraz żele wybielające są w pełni bezpieczne dla szkliwa zębów, dzięki czemu nasi Pacjenci mogą być pewni, że zabieg ten nie spowoduje uszkodzenia szkliwa. Oferujemy również nakładkowe wybielanie zębów.
 • Wymianę amalgamatów i starych wypełnień na wypełniania kompozytowe – stosujemy kompozyty światłoutwardzalne, które po założeniu stają się praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych tkanek zęba.
 • Licówki porcelanowe i kompozytowe – są to cienkie warstwy materiału naklejane na zęby od zewnętrznej – licowej powierzchni zębów. Umożliwiają one zarówno korektę kształtu, jak i koloru zębów.

DIAGNOSTYKA RVG

 • Posiadamy system radiowizjografii. Oprócz redukcji dawki promieniowania zastosowanie systemu RVG umożliwia nam otrzymanie, bezpośrednio po ekspozycji, wysokiej jakości obrazu. Uzyskany obraz można poddać obróbce (kontrast, poziom szarości, pseudo kolor, zwiększenie  rozdzielczości), zarchiwizować, co daje możliwość szybkiej wymiany informacji oraz wydrukować na papierze.

Gwarancja

W pełni odpowiadamy za jakość naszej pracy i udzielamy na nią gwarancji. Dzięki temu masz pewność, że nigdy nie zostaniesz ze swoimi problemami sam. Jeżeli masz uwagi na temat wykonanej usługi stomatologicznej możesz zawsze pytać o wszystko Twojego stomatologa.


Czas trwania gwarancji:

Wypełnienia - 1 rok

Stałe uzupełnienia protetyczne jako mosty i korony - 2-3 lat

Protezy częściowe i całkowite - 1 rok

Leczenie kanałowe - 3 lata

Czas gwarancji liczony jest od dnia wykonania usługi lub w przypadku leczenia całościowego pacjenta od dnia ostatecznego założenia wypełnienia. (Jeśli leczenie trwało w sumie nie dłużej niż 3 miesiące).

Warunkiem gwarancji jest bezpłatne badanie kontrolne przeprowadzane co 6 miesięcy.


Gwarancja nie obejmuje:

 • prac tymczasowych - korony tymczasowe, protezy natychmiastowe osadzone bezpośrednio po usunięciu zębów wymagające po pewnym czasie podścielenia,
 • prac przy wykonaniu których Pacjent został poinformowany o ograniczonej gwarancji lub jej braku, a które zostały wykonane na wyraźne życzenie Pacjenta,
 • jeśli bezpośrednio po wypełnieniu zęba okazuje się konieczne przeprowadzenie leczenia kanałowego, wtedy wypełnienie wykonywane jest w ramach gwarancji, natomiast Pacjent ponosi koszt leczenia kanałowego.

Nie podlegają gwarancji uszkodzenia powstałe w wyniku:

 • niedostatecznej higieny jamy ustnej,
 • nieszczęśliwych wypadków,
 • braku przestrzegania zaleceń lekarza odnośnie postępowania z uzupełnieniem protetycznym,
 • naturalnego zaniku kości i zmian w przyzębiu,
 • nieprzestrzegania zalecanych wizyt kontrolnych,
 • istniejącego schorzenia mającego niekorzystny wpływ na układ żujący (np. padaczka, osteoporoza, stan po napromieniowaniu, cukrzyca i terapii cytostatykami).

Wykonujemy również prace w trybie express.

Prace protetyczne wykonywane w trybie ekspresowym. (+50% ceny)

© Copyright 2012 - Krzysztof Matyaszek   |   Panel Administracyjny