Niezbędnymi do rozpoczęcia lub kontynuowania leczenia jest wywiad stanu zdrowia pacjenta oraz w zależności od wskazania diagnostycznego zdjęcie pantomograficzne, tomografia komputerowa oraz zdjęcia zewnątrz- i wewnątrzustne.
Umowa o świadczenie usług, zgodnie z art. 734 § 1 k.c., jest umową starannego działania, zatem jej celem jest wykonywanie określonych czynności, które nie muszą zmierzać do osiągnięcia rezultatu, lecz oczywiście mogą.
Leczenie rozpoczynane jest w chwili wydania opinii przez lekarza prowadzącego. Prowadzenie leczenia jest uzależnione od stanu zdrowia pacjenta, możliwości placówki i możliwości pacjenta.
Pacjent zobowiązuje się do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości w dniu ich wystąpienia. Może to zgłosić telefonicznie lub osobiście lekarzowi prowadzącemu.
Pacjent jest zobowiązany poinformować placówkę o ewentualnej nieobecności nie później niż 24h przed zaplanowaną wizytą.
Podmiot leczniczy nie ponosi kosztów związanych z przejazdem pacjentów w celu wykonania proponowanego i zaakceptowanego leczenia, jak również wizyt kontrolnych oraz wizyt, które będą podyktowane względami medycznymi.
Lekarz może mimo żądania pacjenta odmówić wykonania procedury w przypadku, gdy byłoby to sprzeczne ze sztuką medyczną i/lub aktualną wiedzą medyczną.
W przypadku przerwania lub zakończenia leczenia na żądanie pacjenta wszystkie negatywne konsekwencje takiej decyzji obciążą pacjenta.